Muž snů

Každý má představu, jak má vypadat jejich ideální partner, pro mě je to naprosto nereálná představat. Jako by všichni normální už vymřeli. Když si vzpomenu, co jsem to zažila za „voly“, tak nevím jestli má cenu někoho hledat, když to bude jistě alší „vůl“. Vím, že jsem mladá, mám spoustu času, protože je mi teprve dvacet let, ale nějak ten čas utíká. Za chvíli mi bude dvacet jedna. Hledat bych měla už teď. Než se naděju, takmi bude třicet, pak čtyřicet a já navždy zůstanu sama.

Sama si myslím, že mé podmínky nejsou náročné. Nebomi mé podmínky nevyhovují? Proč vždy od nich uteču? Jsem snad předurčena být sama navždy? Nemám dovoleno, abych založila rodinu. Po rodině jsem vždy toužila. Nechápu to a asi nikdy nepochopím.

Když srovnám všechny bývalé přítele, ani jeden nebyl vhodný, abych je mohla představit své rodině, natož s nimi jít na oslavu mezi své přátele. Vždy jsem se do nich bezhlavě zamilovala, byla jsem poblázněná, čekala na jejich další smsku. Mobil jsem s sebou nosila všude i na toaletu. Byli pro mě dokonalý. Kdy se z nich stali nedokonalí partneři.


Na začátku je vše dokonalé, až moc perfektní, dokud nezačnu být na ně doslova alergická. Vím, že mým problémem je, že se do všeho vrhnu po hlavě. Ty kluky poznám, zamiluji se během jednoho dne a druhý den spolu chodíme. Poznávám je až ve vztahu a po třech měsících uteču. Nikdy se z toho snad neponaučím, jako bych těch blbců nezažila dost.

Po dvou měsících vztahu se ptám sama sebe, zda jsem připravena na vztah. I když pravda je taková, že to jsou takový blbci, že nedostali „kopačky“ nejen ode mě, ale od dalších holek. Tak si říkám, byla chyba ve mně nebo v nich?

První přítel chodil pravidelně na každou party do klubu, nejsem takový člověk, stačí mi to jednou za dva týdny nejlépe za měsíc. Tam jsem se s ním také seznámila a pravidelně se se s ním vídala jen v klubu. Když začala brigáda a já neměla čas nikam jezdit, zeptala jsem se ho zda by nechtěl za mnou odpoledne přijet. Měl to kousek. Slíbil, že přijede, ale nepřijel ani jednou. Prý jde zase do klubu zapařit, tak nepřijede. Když tvrdil, že musí domu, šla jsem ho vyprovodit. Jednou večer jsem ho viděla, „kdy byl doma“, jak popíjí pivo na pódiu. Byl přímo naproti mně.

Dalšího přítele nemá cenu zmiňovat. Rád psal ostatním holkám, se kterými si posílal fotografie, také samá party.

Třetí přítel a zatím poslední. Poznala jsem ho přes svoji tehdy dobrou kamarádku. Prostě mě s ním dala dohromady, aby nebyla doma sama s chlapama, takhle jsem za ní občas přijela. Hned druhý den po seznámení jsme spolu začali chodit. Velká chyba. Náš vztah byl takový, že celé dny mě chtěl mít pro sebe. Ze školy rovnou k němu a večer domů, ráno do školy, pak zase k němu. To bylo stále dokola.Na otázku, zda nechce do kina mi odpověděl, že ho to nebaví. Jediná záchrana byla kamarádka, ke které jsme jezdili. Neměla jsem volnost. Neměla jsem čas na sebe. Po měsíci začal plánovat, co si koupí za mé peníze, které jsem dostala od babičky a dědy na auto k maturitě. Neměla jsem v tu dobu na benzin, stále jsem studovala a po mamce jsem je nechtěla, byla na mě a na moji sestru sama a k tomu se dře někde v továrně, aby nás uživila. Už tak jsem dostala od ní dost. Celý život mě a mé sestře šetřila peníze, abychom měli na bydlení a on plánoval si koupit další auto? Koupil si pracovní auto, úplnou kraksnu a za mé peníze rodiné auto, nějaký automat. Taky jsem slyšela, jak říkal svému kamarádovi, že mu dám dům. Ani žádný dům nemám! Řekla jsem mu, že babička s dědou žijí v domě a hodně nám pomáhají po finanční stránce, hodně nám dávají z toho si vyvodil, že mu dám dům. Nepomyslel na to, že nejsem jedináček a mám ještě sestřenku a bratrance, taky tetu, která je jejich dcera.

Také byl velmi chytrý, usoudila jsem to podle toho, jak mi neustále říkal: „Myslíš, že to nevím?“, „Já vím.“ Všechno věděl.

Tak je chyba ve mně? Nebo mám snad smůlu? Bude mi vůbec někdo někdy vyhovovat?

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

Jedna myšlenka na “Muž snů

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: