Knižní série Smrtka

První dvě knihy jsem četla ani nepamatuji. První díl jsem četla tak před čtyřmi lety? Vzala jsem si ji na dovolenou, když jsme letěli do Egypta. Sci-fi filmy mi nevadí, ale knížky stejného žánru nesnesu. Nevím proč, ale spíše toužím po nějaké akci. Detektivky a thrillery to je pro mě.
Ale tyto knihy mě velice zaujali. Především, že se jedná o budoucnost, která se i může stát.
Knihy napsal Neal Shusterman.

Zdroj: (3) Facebook

Smrtka

Rowan a Citra byli vybráni Ctihodnou smrtkou Faradayem, aby se stali jeho učedníky na smrtky. Než si je vybral, tak si je vyzkoušel v testu soucitu. Podle něho by smrtka bez soucitu neměla kosit. Smrtky jsou od toho, aby kosili lidi, kteří se stali nesmrtelnými již před několika lety. Porazili hlad a chudobu. Politici již neexistovali. Vše řídil počítač Nimbus. Jakýkoli člověk, který začal stárnout mohl „obrátit list“ a stál se i o 20 let mladšími. Smrtky udržovali balanc, aby nebyla planeta přelidněna.
Ten, kdo se z dvojice Rowan a Citra stane vítězem a přijme prsten smrtky, musí toho druhého pokosit. Není obvyklé, aby vzala smrtka do učednictví dva žáky. Aby tomu Faraday zabránil, sám se pokosí. Citra tomu nemůže uvěřit a myslí si, že šlo o vraždu. Citru přijme smrtka Curiová „první dáma“ jež pokosila prezidenta, Rowan se stane chráněncem Goddarda a jeho skupiny. Smrtky nového řádu.

Můj názor:
Jak jsem již psala, tato budoucnost se blíží. Nejsme daleko od toho, aby svět řídil počítač Nimbus. Je možné i to, že nejstarší zločin vražda, bude službou lidstvu. Kniha je velmi čtivá. Okamžitě vás vtáhne do děje. I přesto, že je to spíše pro „young adult“ tak se mi kniha velmi líbila. Nápad na toto téma je skvělý. Kniha je napínavá od začátku do konce. Bylo těžké se od ní odtrhnout, nejraději bych ji přečetla hned najednou bez spaní. Byla přečtená za pár dní.

Nimbus

Citra se stane smrtkou Anastazií po nejmladší princezně z rodu Romanovců. Rowan se stane Luciferem. Řídí se Faradyovým heslem. Začne zabíjet ostatní smrtky, které kosí bez soucitu. I přes to, že každý má jiné starosti si vždy k sobě najdou cestu. Citru a Curiovou se pokoušejí zabít, protože se stane Citra novým hlasem mezi smrtkami. Mezi těmi dvěmi se vybuduje silný vztah a stanou se blízkými přítelkyněmi, které spolu žijí.

Můj názor:
Konec knihy je smutný. Doufám, že Goddarda dostanou. Nezaslouží si být smrtkou. Skoro jsem brečela, když se při záchraně Citry a Rowana pokosila. Smutná oběť. věděla, že ti dva jsou pro budoucnost, pro budoucí cech smrtek velmi důležití. Kniha jako ta předchozí se mi četla velmi snadno. Bylo to velmi napínavé. Rychle a snadno se četla.

Zvon

Citra s Rowanem vstanou z mrtvých. Oživí je, když vynoří trezor z Trvalky. Goddard se to dozví a bude je chtít zabít. Podaří se mu unést Rowana, ale Citra mu opět unikne. Greayson, který zachránil Anastazii a Curiovou, před pokusem o vraždu se stane Zvonem a jako jediný může mluvit s Nimbem. Numbus se odmlčel a označil všechny za nezvedence, poté co se potopila Trvalka. Při neustálém úprku se Citře podaří dorazit na atol do země Šlofíků z dětské říkanky. Za ní dorazí i Rowan, když se mu podaří uniknout. Goddard se bude pokoušet odstřelit rakety, které míří do vesmíru (Nimbův plán), které míří na jiné planety. Farady s Munirou, Greysonem a Jeri zůstanou v zemi Šlofíků. Citra s Rowanem odcestují na jinou planetu, kterou pojmenují po Citře Anastázie.

Můj názor:
Kniha jako ty předešlé se mi velmi líbili. Úplně mě pohltili. Doufala jsem, že Rowan s Citrou spolu zůstanou, po celou dobu letu. Velmi krásný konec. Chtěla bych pokračování.

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

2 komentáře: „Knižní série Smrtka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: