Víkend na Moravě

Na Moravě jsem poprvé byla před několika lety. Nezapomenu na zámek Lednice. Před dvěma lety jsem na Moravě byla opět se svojí rodinou. Jelikož nepiji, tak jsem na žádné degustaci nebyla. Ale ochutnala jsem jakýsi Hybernal. Bíle víno, které vonělo, spíše smrdělo jako kočičinec. Omlouvám se všem kočičkám.

Na penzionu byli už od čtvrtka, já dorazila v pátek odpoledne s tetou a strejdou. Někdo do práce chodit musí no. Myslela jsem, že večer nevydržím, jak jsem vstávala brzo, ale do půl dvanácte jsem seděla pod pergolou. Pak jako popelka hezky do postele.
V sobotu ráno jsme vyrazili na levandulové pole viz. fotografie výše.

Jelikož ještě nebylo takové teplo, tak bohužel není tak barevná, jako bývá na obrázkách. Ale voní stejně nádherně jako když je rozkvetlá. Někteří se dokonce osypali. Abych se přiznala, tak jsem čekala větší pole, jak jsem viděla na obrázkách. Asi si budu muset zajet do Francie.
Byla zde možná i ochutnávka limonády a vína. Levandulovou limonádu jsem už měla, moc mi chutnala, ale není pro každého. Je v tom trochu cítit citrón. Koupila jsem si i levandulový sirup, ale ten jsem si pořídila v Sonnetoru.

Kolem oběda jsme vyrazili na Bukovanský mlýn, kde jsem si dala skvělý oběd. Steak s hranolkami a pepřovou omáčkou. Jak bylo napsáno na jídelním lístku s peřinkou ledového salátu. Poprvé jsem ochutnala pepřovou omáčku a bylo to vynikající.

Než nám přinesli oběd (bylo plno, sedla jsem si k cizím lidem), tak jsem se prošla kolem a udělala několik fotek, než vyrazíme zpět do penzionu.

Hrníčky na plotu se mi velmi líbili

V Bukovanském mlýně je možnost se i ubytovat. Pro ubytované je zde bazén, kam návštěva nemůže. Ubytovaní zde měli i bojovku. Házeli pytle dolů ze mlýna do káďe, pokud se netrefili museli seběhnout dolů a pytel vynést nahoru a hodit ho znovu. Házeli vidlemi do dálky, přetahovali se lanem nebo běhali. Další soutěž jsem neviděla, ale byla velká zábava je sledovat. Pobavila jsem se.

V těchto chátkách je možné se ubytovat. Nevím, jak to uvnitř vypadá, ale určitě krásně jako navenek. Vaří tam skvěle a okolo je krásná krajina. Můžete se zde projet na koni, jsou zde oslíci, i kozy, které můžete nakrmit. Za 20 kč dostanete pytlíček s krmením. Koně se krmit nesmí.

Nejvíce se mi líbila atrakce na masáž nohou. Prošla jsem se tam několikrát. Bylo to velmi příjemné, až na šišky. Pokud sledujete můj Instagram, tak jste mohli vidět v mém příběhu, jak se procházím po kamínkách.

Pak jsem si šla večer zaběhat. Jak mě někteří trochu znáte, tak víte, že si občas jedu po svém. Běžela jsem kudy jsem chtěla. Ztratila jsem se někde ve vysoké trávě. Městské existují mapy v mobilu. Podle GPS jsem našla cestu zpět do penziónu. Chtěla jsem se vydat na meditační místo, kde se nachází plno rozestavěných kamenů, něco vypadalo jako ze seriálu Cizinka. Samozřejmě jsem tam nedoběhla.

V neděli kolem desáté jsme se vydali zpět domů. Cestou jsme se zastavili v Sonnetoru, kde vyrábí převážně čaje. Bio čaje a nějaké koření. Teď už vyrábí i v menším množství oleje, mýdla i deodoranty. Najdete zde u nich i čokoládu.
Byla jsem zde i na prohlídce před 2 lety. Musím říct, že čaje chutnají skvěle.

Když projdete obchůdkem, tak vejdete do kavárny. Minule jsem poprvé ochutnala levandulovou limonádu. Tentokrát, jelikož foukalo, jsem ochutnala horkou čokoládu.

Toto jsme si koupila v Bukovanském mlýně. Červený hrnek o objemu 0,85 l do práce. Dřevěnou magnetku na ledničku a Červený korál pro štěstí. Je akorát na moje znamení.

Při návštěvě Levandulového pole jsme o několik metrů dál nakoupili v malém obchůdku. Koupila jsem si svíčku, jak jinak, pohled, magnetky na ledničku, sirup, abych si mohla dělat limonádu doma a vonný polštářek na cesty. Je tam malá gumička akorát na zápěstí.

Nakoupila jsem samozřejmě plno čajů. Bez toho by to nešlo. Ochutnala jsem mošt, limonádu z levandule. Sestra mi koupila ještě balzám na čaj.

Ráda bych se na Moravu ještě podívala, ale na jiné místo. Je tam nádherně. Líbí se mi jak dodržují tradice. Samozřejmě musím vyrazit na meditační místo nebo nejlepší bude vyrazit do Skotska.

Fotografie kromě té první nejsou upravené. Rozmazali se mi trochu při vložení a podle sestry jsou upravený fotky strašný.

Jaký jste měli víkend Vy?

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

6 komentářů: „Víkend na Moravě

  1. Já mám Moravu moc ráda, vlastně i proto jsem se sem přestěhovala 🙂 Jen mě mrzí, že jsem kvůli okolnostem ještě neměla moc příležitostí ji prozkoumat, takže děkuji za tipy na místa, kam se podívat 🙂

    To se mi líbí

  2. Jé, hezký fotky a skvělý článek! Já mám na Moravě příbuzné a byla jsem tam jak menší takřka pořád… i teď jsme tam občas zajeli, ale popravdě jsem nikdy na žádné vinici nebyla. Víno nepiji 😀 Cestovatelský články mám ráda, úplně to prožívám s tebou! Škoda, že to tak rychle uteče. A ta masáž nohou mě dost zaujala 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: