Můj EX na sociálních sítích

Dnes je na Facebooku a Instagramu snad každý. Témeř každý den si prohlížíme fotky desítky lidí.

Sami dobrovolně zveřejňujeme fotky sebe nebo s přáteli. Občas okořeníme náš profil „storýčkem“, které vidí desítky lidí. Můžeme zjitit, kdo si náš příběh prohlédl, ale už nevidíme, kdo si udělal screen našeho příběhu a poslal to svému kamarádovi. Požádali jste o tohle někoho? Nějakou kamarádku?

Zdroj fotografie: https://www.scarymommy.com/troll-ex-social-media/

Jak často kontrolujete svoje bývalé partnery? Kontrolujete je i přesto, že máte nový vztah?

Možná se cítíte provinile a váš partner neví o tom, že „stalkujete“ svého bývalého. Kdo by se také dobrovolně přiznával? Jak bychom se také mohli k tomu přiznat? Občas se podívám, jak můj bývalý žije, koho má, ale i přesto tě miluji. Už slyšíte jak to zní v hlavě, když to říkáte svému příteli?

Sledujete jeho život jako byste nad ním měli kontrolu. Víte přesně, co dělá, kde se pohybuje. Víte, co měl ke snídani. Není to o tom, že bez něho nemůžete být, nemilujete ho, jde jen o ten pocit kontroly. Chcete to vědět a musíte to vědět. Přitom je to tak nevinné, jen občas se podíváte, co dělá. Ani to není každý den.

Co když není aktivní nebo vůbec nemá žádný profil? Dělali to ženy v době před internetem? Ano, dělali. Zatímco náš výlet za bývalým nám zabere nejvíš několik minut. Dříve jim to zabralo i hodinu. Není nad starý dobrý stalking. Dnes všichni po cestě koukají do telefonu, že si nevšimnou, že někoho sledujete nebo jsou sledování někým.

Na základní škole se mi líbil jeden kluk. Facebook už existoval, jen ne v těch chytrých telefonech. Chtěla jsem o něm něco zjistit. Vzala jsem kamarádku a co jsem udělala? Sledovala ho několik ulic, než jsem zjistila, že nejde za nějakou holkou, jak jsem si myslela, ale za svými rodiči do práce.

Musím se sama přiznat, že i já se občas podívám jak si vlastně žijí? Já stále sama. Ne, že bych zrovna po nějakém vztahu toužila. Ale říkám si, sledují i oni mě? Ví, že nikoho nemám? Jak o mě smýšlejí? Já jsem celekm aktivní. Mohou sledovat téměř každý můj krok. Já si všimnu, že jeden se občas podívá. Ať žijí storýčka na instagramu, kde se mohu podívat, kdo to viděl.

Můžete být nenápadný, nevšimne si, že ho sledujete. Ale jedna chyba. Omylem na něco ťuknete a hle, už ví, že ho sledujete. Vlastní zkušenost.

Nemám důvod je sledovat, ale jsem prostě zvědavá a chci to vědět. Ani jednoho bych nechtěla zpět, ale něco mě nutí se podívat. Rozhodně něžárlím, když se vyfotí s nějkaou holkou. Jeden už je ve vztahu, nežárlím, přeji mu to. Nevím, proč to vlastně dělám.

Jak jste na tom vy? Taky někoho tajně sledujete?

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

3 komentáře: „Můj EX na sociálních sítích

 1. Já musím říct, že jsem bývalý vztah hodila za hlavu a když mě ten člověk nezajímá, tak ho nesleduju. Zkrátka nemám tu potřebu takové lidi sledovat, jsem teď šťastná a posunula jsem se od té doby v životě o kus dál:)

  To se mi líbí

 2. Kdo mě nezajímá, toho nesleduji 🙂
  Občas se mrknu na bývalé spolužáky, ale to je tak vše. Souhlasím s komentářem předemnou. Když odejdu z nějakého vztahu, nemusím si ho takto připomínat a zjišťovat, jak se dotyčný má. Kdybych to chtěla vědět, zůstala bych s nim v kontaktu ☺️
  Na instagramu sleduji pouze lidi, kteří mi mohou něco předat nebo mě inspirovat.
  Mimochodem pěkný blog!

  Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: