Mon.

Také se vám stalo, že jste četli baseň a řekli jste si: „Tohle někdo napsal o mně.“ Přesně toto jsem si několikrát říkala. Někdo psal o mně, o mých pocitech. Věděl, jak se cítím. Básně na instagramu jsem hltala a pročítala stále dokola. Žádné básně mě tolik neuchvátili. Jen jednou od Rupi Kaur Mléko a med, ale její druhá sbírka, už mi toho tolik neříkala. Druhou sbírku jsem zde srovnávala právě s touto básníkářkou (vůbec netuším, zda to vyslovuji správně).

U třetí sbírky mi došly růžová lepítka, tak je třetí sbírka barevnější. Ano všechny tyto růžové papírky označují na jaké stránce se nachází moje oblíbená báseň. Líbí se mi všechny, ale přeci se vždy objeví nějaká, která mě více osloví než ta předešlá.

Všechny tři sbírky jsou na fotce

Dříve jsem básně nečetla. Ani jich moc neznala, ve škole jsem si je snadno zapamatovala, ale nijak mě neoslovili. Jediná sbírka básní, která se mi líbila a stále líbí je Kytice od K.J. Erbena. Mácha ani Seifert mě neoslovili. Četla jsem i jiné básně, ale ty si nepamatuji. Hodně oblíbené básně od Bukowskiho, světe div se, jse ještě nečetla. Chystám se na něj, ale nevím, kterou sbírku si mám zatím půjčit, později zakupit, pokud se mi bude líbit. Budu ráda za vaši radu.

Abych se vrátila k těmto úžasným básním. Když vydala druhou sbírku básní, tak jsem si od ní zakoupila i tu první sbírku a rovnou si nechala udělat tetování nad lokty, která se všem líbí a převapivě i mamce. Mamka tetování nemá ráda o sestře říká, že jich má hodně a je skoro jako omalovánky.

Na dovolené se mě na tato tetování ptalo spousta čechů a několik cizinců. Všichni mi tato tetování chválila. A to jsem žádná tetování nechtěla na viditelném místě! Momentálně jich mám pět. Strašně jsem si tyto věty zamilovala a musela jsem si je zvěčnit na tělo. Jiné místo než nad lokty mě nenapadlo. Už je to nějaká doba, zatím tohoto tetování nelituji a litovat nebudu. Poukazují na mou osobnost. Myslím, že poukazuje na každého. Každý takový je. Chodíte se vztyčenou hlavou, usmíváte se, jste hrdí na to jak vše zvládáte, na ten stres, co se hromadí. Ale pak přijdete domů a vy se rozpláčete, máte toho dost. Já jsem například hrdá, že jsem se narodila v České republice, ta historie…jo, ale ta dnešní politika. Neříkám, že bych zvládla lépe, ale aspoň bych z lidí nedělala blbce.

Mé druhé tetování. Hodně lidí si myslí, že jsem andílek, jsem hodná. Popravdě? Umím se naštvat. Chovám se k ostatním jako oni ke mně. Jste na mě hodní? Já taky, ale zkuste mě bodnout do zad a já Vám ukážu svoje zlo.

Do všech jejích básní jsem se zamilovala. Jak jsem již zmínila, mám své oblíbené básně. Mám i oblíbenou sbírku a ta se jmenuje Ty Taky. Přesně tuto sbírku jsem srovnávala s Rupi Kaur. Abych pravdu řekla, tak díky této mladé slečně jsem poznala opravdovou poezii a zamilovala se do ní. Kdysi jsme si řekla, že básně nejsou pro mě, ale až nedávno jsem si k nim našla cestu. Nebo spíše k těmto básním.

(Omlouvám se, ale fotky mi nešli přetočit. Je to jen malá ochutnávka ze všech tří sbírek. )

Co bych dodala? Prostě jsou ty básničky boží. Určitě Vám doporučuji, aby jste ji sledovali na Instagramu – @psanostrojem. Doporučuji i její sbírky si zakoupit.

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: