Moje denní rutina

Když mám volno a nechce se mi nic dělat. Zkrátka mám líný den. Žádná aktivita tedy nepřichází v úvahu. Co tedy celý den dělám? Válím se na gauči?

Ve volných dnech se především věnuji sama sobě. Relaxaci, cvičení a péči o pleť. Dělám vše, co v pracovní dny zanedbávám, jelikož dělám dvanáctky i o víkendu, vracím se v půl sedmé večer, tak zkrátka nemám náladu a jsem vyčerpaná jak psychicky tak fyzicky. Jsem ráda, že si v klidu sednu a nechám odpočívat nohy.

Moje ráno začíná vždy stejně. Vstanu před devátou hodinou ráno, nasnídám se v klidu. Jídlo v klidu si užívám, kdy mohu sedět, jelikož v práci si toto nedopřeji. Jsem snídaňoholik. Snídám i hodinu a užívám si to ticho. Po deváté hodině vstane mamka a už mě vyhání se psem ven. S mým miláčkem máme vždy hodinovou procházku do vedlejší vesnice. Tam a zpět zhruba 3 km. Jsem z vesnice, takže okolo je samá příroda. Na podzim mám boty celé od bláta.

Když přijdu, opláchnu si obličej vodou a hrubou houbičkou svoji pleť vyčistím. Samozřejmě si vyčistím i zuby. Následně použiji krém z kozího mléka. Ať si každý říká kdo chce, ale na krém z kozího mléko nedám dopustit. Následně používám sérum na rozjasnění.

Dopoledne buď uklízíme. Jednou týdně velký úklid nebo se dívám na film, pokud mám rozkoukaný seriál, tak nový díl seriálu. Momentálně vyšla čtvrtá řada Mr. Robot. Dříve to byla Hra o trůny. Bože česky to zní divně…

Doma nikdy nevařím, občas pomůžu, ale nevařím. Až budu bydlet sama tak vařit budu. Nesnáším, když mi někdo kouká přes rameno a říká, měla by si to udělat takhle a takhle. Když peču musím být doma sama a hlavně upéct něco, co nedělala mamka. Nikdy se mi to nepovede, kromě perníku.

Po obědě další hodinová procházka. Následně se odeberu do svého pokoje a prohrabávám se v klidu ve svých věcech nebo jedu si něco zařídit do města. Když není nikdo doma, tak medituji. Pro moji rodinu je to vtipné, když sedím a nevnímám. Sošce Budhhy, kterou mám na stole říkají ošklivá socha.

Večer je většinou stejný. Jdu cvičit, pokud nejsem nemocná a jediné, co chci je spát. Když je nějaká akce ve městě, tak vyrážím, pokud mám volný víkend. Před dvěma týdny byla Halloween party. Šla jsem za mrtvo nevěstu. Měla jsem krátké šaty moji mldší sestry, která má mnohem měnší prsa než já. Vůbec netuším, jak jsem jetam nacpala. Většina si z toho odnesla pohled na moje prsa. Vypadala jsem jako bych utekla z E55. Furt jsem si šaty vytahovala nahoru a nemohla jsem se moc ohýbat.

V létě vyrážím na kole, na výlety po okolí. Zkrátká se hodně courám všude. Jakmile je zima, tak skočím na běžící pás a zavřu se v ložnici. Do té zimy nerada lezu, jen na procházky. Nesnáším zimu.

Po mém hodinovém cvičení, kdy si na chvíli lehnu na zem a čučím několik minut do stropu, si sednu se všemi do obývacího pokoje. Koukáme na televizi, především oni, já ne. Jen když jsem sama, tak si něco pustím. Jinak jsem si dala pravidlo. Večer, abych si nekazila oči a lépe se mi spalo, tak jsem si zakázala dívat se do počítače. Večer věnuji knihám a klidné večeři. Po práci si taky čtu, i když jen pár stránek. Potřebuji vypnout. V práci nemám čas, si sednout ani se v klidu najíst. Jídlo si schovám pod kasu a ujídám. Z teplého jídla se stane studený. Proto si vychutnávám ty volné chvíle, kdy se mohu v klidu najíst.

Když mám druhý den volno, tak jdu spát nejpozději do půlnoci, abych dodržovala pravidelný režim. Jestliže mám druhý den pracovní den, do postele skočím už v devět hodin, i přesto že asi hodinu, možná více zírám do zdi.

Jinak, dnes jsem byla u doktorky. Poslala mě na další EEG testy. Jsem další rok bez řidičáku. Vyzkošela jsem a do konce života budu muset dodržovat režim. Možná jednou až budu o nějaký ten rok starší, třeba před čtyřicítkou. Já doufám, že budu už bez léků za ty dva roky.

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

2 komentáře: „Moje denní rutina

  1. Já dělám také dvanáctky i o víkendech a zrovna tento víkend mě práce čeká 😀 . A zrovna dneska mám volno a já většinou ve svém volnu uklízím, sem tam se sejdu s kamarádkami, a většinou ve svém volnu chodím nakupovat jídlo a koukám na seriály/filmy. 🙂 O pleť se starám většinou večer, před spaním nebo během sprchy. 🙂

    To se mi líbí

  2. To já bydlím sama, ale vařím opravdu zřídka kdy. 😀 I když je pravda, že dělám hlavně lehčí jídla, tak se s tím moc nenadřu a poslední dobou připravuji podobná jídla raději. S tím upraveným režimem rozumím, třeba se to ale zlepší ještě dříve! 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: