Filmy, které stojí za shlédnutí

Spotlight

Spotlight, film založen podle skutečné události. Pro mě dost šokujcí, až mě donutil celou noc přemýšlet. Věděla jsem, že se něco podobného někde muselo stát, ale netušila jsem v jakém rozsahu.

Na policejní stanici právě sedí svobodná matka se svými dětmi. Snaží se, aby to nkdo nevěděl. Tento příběh se nesmí dostat na povrch. Jde totiž o sexuální zneužívání dětí. Jedna novinářka tento příběh o prá sloveh otiskne ve sloupku jako jakýsi komentář. Nový šéfredaktor, ale touž po článku na dvou stranách. Ponoří se do toho skupina reportérů, která tento případ začne řešit. Začíná právnický boj mezi mocnými lidmi a matkami, kteří se nechají podplatit. Nakonec se článek otiskne a otřese celým světem. Tématem je sexuální zneužívání dětí církví.

ČSFD 82%. Uvidíte zde spoustu známých tváří.

Wind river

Roli FBI agentky a zároveň hlavní roli převzala starší sestra slavných dvojčat Olšenek, Elizabeth Olsen. Zde dokazuje, že dokáže hrát skvěle jako její mladší sestry. Vedle ní hlavní roli si zahrál Jeremy Renner, kterého můžete znát ze série Avengers.

Na film jsem narazila náhodou, ani si to nepamatuji, ale jakmile jsem ho viděla, tak jsem se do něj zamilovala a další týden jsem už měla doma DVD. 84% na ČSFD mluví za vše.

Příběh začíná běžící bosou dívkou ve sněhu. Druhý den jí najdou mrtvou. Na místo je povolaná agentka, která má vraždu vyšetřit. S vyšetřováním jí pomáhá nejen místní policie, ale i lovec Cory (Jeremy). Vše se odehrává v indiánské rezervaci, kde vraždění a mizení indánských dívek je na „denním pořádku“. Na konci filmu se zjistí, jak a proč ta dívka zemřela.

Jen v roce 2016, kdy se film natáčel, bylo zavražděno v indiánské rezervaci 12 dívek. Všechny případy jsou nevyřešeny.

Pošli to dál

Kdo by tohoto talentovaného mladého herce neznal? Dobře, už není mladý, je mu asi tak třicet a jmenuje se Haley Joel Osment.

Příběh začíná, když jeden neznámý muž věnuje neznámemu muži věnuje auto, pěkně drahé. Muž neprve nechápe, proč ho dostal, proč mu muž pomohl a nic za to nechce. Onen muž, který momentálně vlstní drahý vůz začne pátrat. Tehdy na škole dostane třída, kde je i mladý Trenton, domácí úkol, aby přišli na to, jak zlepšit svět. On přijde s nápadem řetězové reakce, když pomůžete jednou člověku, on musí pomoc dalším třem.

Film je krásný a konec je smutný. Na ČSFD má film jen 76%. Já osobně bych tomuto filmu dala více procent, ale každý má jiný vkus že?

Výměna

Opět film podle skutečné události, kde si hlavní roli střihne Angelina Jolie. Podle mého názoru filmy podle skutečnosti jsou nejlepší.

Film je o svobodné matce, která se stará o devítiletého syna sama. Hned na začátku je unesen. Po půl roce na vlakovém nádraží přivede jí přivedou syna. Ona ihned pozná, že to není její syn, ale neznámé dítě. Snaží se dokázat i to, že její skutečný syn byl vyšší. Policie se snaží najít výmluvy s tím, že si „její“ syn prožil trauma a byl ve stresu. Všem na veřejnosti, před novináři řekne, že to není její syn. Policie na to reaguje tak, že jí zavřou do psychiatrické léčebny. Co se ve skutečnosti stalo s jejím synem, můžete vidět ve filmu. Příběh se odehrává v třicátých letech minulého století v Americe.

ČSFD 85%

Útěk do divočiny

Na levo here, na prvé straně skutečný Chris

Film jsem jednou viděla jako menší, hrozně se mi líbil, ale nevěděla jsem, jak se jmenuje. Až jednou si pustil můj starší bratranec. Líbí se mi dobrodružné filmy a miluji životopisné filmy. ČSFD ohodnotilo tento film 86%.

Po studiju se Chris rozhodne odejít, nikomu nic neřekne, prostě si zbalí věci a rozhodne se odejít a ppoznávat svět kolem. Žít jako svobodný člověk a nežít v tom opakovaném kruhu. Být jako každý jiný. Spálý peníze, auto nechá na pláži, jeho rodina se o něj bojí, on si užívá života. Příležitostně si vydělává pěníze a poznává nové lidi. Až se dostane na Aljašku, kde se rozhodne, že bude žít jen z toho, co mu příroda dá. Ubytuje se v autobuse, kde se také dožije.

Autobus je stále na svém místě a můžete se na něj podívat, jeho starší sestra tam několikrát pořádala i výpravu.

Králova řeč

Můj nejoblíbenější snímek, který jsem viděla nespočetněkrát. 86% na ČSFD, i kdyby to neměla žádná procenta, stejně bych tento film milovala. Nejen kvůli mému oblíbenému herci Colinu Fitthovi a Heleně Bonham Carter, která si zahraje jeho manželku. Colin si za roli odnesl Oskara.

Příběh vypráví o zesnulém britském králi Georgi VI.( Jiří VI.), kterému říkaj Bertie. Je druhý na řadě, co se týče nástupnictví na britský trůn. Je to také otec současné královny Alžběty II. nejdéle vládnoucí panovnice. Film začíná, když mu manželka Alžběta sežene experta, který ho má vyléčit z koktavosti. K tomu jeho starší bratr se po smrti jejich otce rozhodne abdikovat, protože si chce vzít rozvedenou američanku Wallis Simpsonovou.

Překvapilo mě jak šílené praktiky, ale zároveň i vtipné mu pomohli, aby přestal koktat a stal se i oblíbeným králem. U tohoto filmu se i zasmějete. Filmy byl dokonce v něolika scénách upravený nebo vystřihnutý pro americká kina, kvůli sprostým slovům, které Bertie používá při léčbě koktavosti.

Chcete pokračování, které filmy by jste měli vidět? 

Mám to samé udělat i s knihami, které by jste si měli přečíst.

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: