Moje přežití

Existuje tolik věcí, které mi pomohou nakročit do nového dne. Říkám, že bez těchto věcích bych nepřežila, ale na druhou stranu jsou to trochu zbytečnosti, které člověk nepotřebuje. Potřebuji je pro ten svůj klidný pocit vědět, že tu jsou, i když ta věc není jinak k užitku. Jde jen o ten skvělý pocit.

Čínská mince štěstí

(Zdroj: google obrázky)

Prostě v té peněžence musí být. Jednou jsem ji nechala doma omylem, když jsem si dávala nějaké drobné do kasičk. To, že mi tam chyběla mě uvedlo do stresu.

Kdysi jsem si ji koupila na trhách v Praze a stála mě asi tak deset korun. Za těch několik let jsem si k této neužitečné a zbytečné věci vytvořila osobní vztah. Tato mince se mnou cestuje po cestě a pravidelně střídá peněženky, podle toho kam vyrážím. Opradu urazila už kus cesty.

Bloček s tužkou

Co kdybych si náhle něco potřebovala zapsat? Ať už mám v kabelce, batohu diář nebo malý bloček, musí tam být vždy volné místo na zapsání.

Dříve jsem s sebou nosila malý linkovaný sešítek s jasně růžovými desky. Zapisovala jsem si do něj každé jídlo, kolik kalorií mělo a kolik vážilo. Letos na podzim jsem ho našla schovaný v šuplíku. Musela jsem ho zahodit. Po roce, co jsem s tím skončila jsem ho zahodila.

Na zapisování myšlenek jsem říve nosila deník, ale do menší kabelky se mi prostě nevešel a nebyl praktický. Teď si s sebou nosím bílý bloček se zlatými pírky a hnědou chlupatou propisku s pejskem na vrocholu.

Rudá rtěnka

Zda budu nalíčená nebo ne, je mi to jedno, ale tu červenou rtěnku si přeci na ty rty dát musím.

Pokud sledujete můj instagram, jistě si všimnete, že téměř na všech fotkách mám nalíčené rty. Přiznám se, že make-up, pudr nepoužívám. Vystačím si s řasenkou, rtěnkou a tekutou tužkou na linky, ale i to občas vynechám. Tvářenku nepotřebuji, podle všeho se mi dobře prokrvují tváře, tak je mám těmeř neustále červené nebo narůžovělé.

Mé rty mají stejnou barvu jako moje pleť, tudíž nenalíčené nejsou téměř vidět. Jsem hrdou majitelkou několik červených rtěnek, matných, tekutých, tuhých. Mojí velkou oblíbenkyní je červená “barva na rty“ od Dermaolu, kterou vidíte na obrázku. Abych to upřesnila, spíše potřebuji všemožné rtěnky.

Časopis

(Zdroj: Mgaziny.cz)

Tento časopis sbírám už nějaký ten rok. Na základní škole jsem dějepis milovala. Už tehdy jsem si kupovala časopis o historii. Enigma byl tehdy oblíbený, sama jsem si domýšlela konec. Vždy tam psali v úvahách. Kupovala jsem si a občas si ještě koupím malý časopis L’amour. History revue mi posílají domů rovnou do kaslíku, ušetří mi spoustu času běhání po městě. Vždy se v tomto časopisu najde něco, co mě zajímá, což se u ostatních říci nedá.

Na cestu si History revue beru, abych se při cestě nebo čekání nenudila. Snadno se sroluje, nic neváží a vejde se mi do kabelky, i když půlka kouká ven. Toto je jeden z důvodu, proč si s sebou neberu knihu. Dalším důvodem je, že nemám ráda na knihách poničený obal, kdežto u časopisu mi to nijak nevadí.

Sluchátka

(Zdroj: NaMobil.cz)

Mám bílá sluchátka Sony, které jako jediné mi drží už dva roky a důležité je, že mi hrajou obě sluchátka.

Sluchátka jedna z nejdůležitějších věcí, pro mě, na cestu i na doma. Díky těmto sluchátkám, mohu utéct do jiného světa. Soustředit se na psaní článků, na čtení.

Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

4 komentáře: „Moje přežití

      1. POdle mě ti to sekne i bez ní 🙂 😀 plus mám dotaz co tě na historii baví či je to jen ten časopis ? Já také dříve miloval časopis enigma 😀

        Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: