Energie

Když se řekne energie, první co si vybavím je energie v lidech. Moje energie. Následně si vybavím energii kolem nás.

Přemýšlím, jak si udržet energii po celý den. Jak je možné, že jsem plná energie jen ráno a večer jsem tak vyčerpaná? Někdy si přijdu celý den úplně vyšťavená. Přejetá parním válcem. Úplně bez energie.

Pro každého člověka energie znamená něco jiného, každý i pod tímto slovem si vybaví něco jiného. Světlo zářící kolem nás. Ale všem je jasné, že bez energie by se těžko žilo, podle toho jakou energii si vybavíme. Dříve lidé ve starověku přežili bez energie tak jinak bez elektřiny plynu, dnes? Bez té energie bych nenapsala tento článek, pravděpodobně vstávala někdy kolem oběda, protože bych si nemohla nastavit budík. Jak bychom to přežili, kdybychom o to najednou přišli? Stačilo mi to jeden den a nemohli jsme se ani najíst. Byla zima, nemohli jsme si uvařit oběd. Kdyb bylo léto, tak bychom si ugrilovali, opekli jídlo, ale v zimě bez elektřiny jen tak někdo nepřežije. Ani já ne. Jak se vždy říká, přežije nejsilnější, v tomhle přpaě ten nejchytřejší.

Ten nejchytřejší by přežil bez enrgie, díky které jsme v teple, máme teplé jídlo, ale co energie v nás? Bez té by těžko někdo přežil. Každý získává svoji energii z jídla, jakéhokoli jídla. Podle toho, jaký má kdo pohyb, a co snědl, nám vydrží energie na danou dobu. Převážně se získává ze snídaně, proto na své snídni nešetřím, ale i přesto jsem k večeru unavená a nevydžím dlouho ponocovat nebo se dívat večer na film. Začnu vždy zívat. Lámu si hlavu, čím to může být. Tím, že jím málo to rozhodně není, protože můj jídelníček je velmi bohatý.

Někteří dokonce jsou unavení, i když jí pravidelně, ať už zdravě nebo ne. Cítíte se ochablý, nemůžete se donutit k pohybu, nejraději by jste jen leželi. Ne spali, ale jen leželi, protože i zavřít oči je pro vás velká námaha. Je to snad tím, že nám chybí nergie ze Slunce? Protože Sunce je nejdůležitější zdroj energie. Alespoň, co si pamatuji ze školy. Neustále nám opakovali, jak je důležité pro rostliny, které vytvářejí kyslík, který následně dýcháme. Jak nám zaručuje teplo, jak je skvělé pro lidskou pleť. Na druhou stranu může být také pro nás škodlivé, když to na Slunci přeženeme.

Když na tím tak přemýšlím, tak celkově energie, přeci je tak trochu škodlivá. No ne? Neustále slýchávám, jak příliš mnoho tuku je škodlivé, přitom je to zdrojem energie, bez tuku by se nám v těle nerozpustili nějaké vitamíny. Slunce nám zase může způsobit zdravotní problémy, když si na to nedáme pozor, elektrárny kolem nás nejsou podle všeho taky životu prospěšné. Tak ta energie nám pomáhá přežít nebo nás pomalu zabíjí?

Dříve byli taky takové zdravotní problémy nebo je to tím, že si tu energii kolem nás upravujeme, jak mi potřebujeme k přežití.


Publikoval BarbaraS

Jsem čtyřiadvacetiletá holka, která si nedovede představit život bez psaní. Cvičení mi pomáhá utéct od mých myšlenek, tak jako hlasitá hudba, díky které neslyším svoje myšlenky. Ráda čtu, v poslední době na to nemám tolik času. Jako zabít ptáčka je moji nejoblíbenější knihou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: